Nabídky - samostudium

        • Letní prázdniny jsou na dosah!

        • Dlouho očekávaný okamžik je konečně tu – od letního dobrodružství nás dělí už jen několik hodin. Než se ale definitivně rozutečeme za sluncem a odpočinkem, čeká nás společné zakončení uplynulých měsíců. V 8:30 se společně setkáme před budovou školy a zakončíme školní rok 2025/2026. Budeme moc rádi, když u tohoto slavnostního momentu budete s námi. 

          Vedení školy by rádo touto cestou vyjádřilo velké poděkování všem žákům, rodičům a pedagogům za celoroční úsilí, skvělé partnerství a podporu. Od září sice naskočíme do nového kolotoče povinností, ale teď je čas na zasloužený relax.

          Přejeme vám všem báječné prožití letních měsíců plných pohody, radosti a nezapomenutelných zážitků. 

          Krásné a klidné léto!

           

        • Hranické hry bez hranic 24. 6. 2026

        • Poslední středu před prázdninami jsme využili možnosti zúčastnit se bezpečnostně preventivní akce Hranické hry bez hranic. Čekal nás bohatý program plný dynamických ukázek zásahových jednotek a zábavných aktivit. 

          Tradičně jsme se také zapojili do sportovních soutěží mezi školami. Soutěžili jsme v osmi náročných disciplínách, které prověřily naše síly, obratnost a spolupráci. Díky společnému úsilí jsme vybojovali krásné druhé místo. Zlatou medaili získala ZŠ Šromotovo a bronzovou ZŠ Drahotuše.

           

          Náš soutěžní tým:

          1. Vaškovič Adam
          2. Gawlowski František
          3. Horáček Šimon
          4. Zapalač Petr
          5. Horáková Karolína
          6. Vávrová Magdalena

           

          Soutěžní disciplíny:

          1. hod granátem na cíl
          2. prověření paměti
          3. lezení po provazovém žebříku
          4. překážková dráha
          5. skok do výšky sounož
          6. střelba na střeleckém trenažéru
          7. minové pole
          8. šplh na tyči
        • Sportovní klání vesnických škol - Pivní slavnosti 19. 6. 2026

        • Koncem června se na naší škole konalo tradiční, sportovní klání v míčových hrách mezi venkovskými školami. Letos se opět soutěžilo ve volejbalu a fotbale, a kromě domácích družstev se her zúčastnily týmy z Hustopeč, Spálova, Stříteže a Všechovic. Turnaj probíhal ve venkovním areálu za krásného počasí, což přispělo k výborné atmosféře. Naši žáci druhého stupně nasbírali cenné zkušenosti a užili si sportovní den. 

          V přátelském duchu zvítězilo bělotínské družstvo ve fotbalu i ve volejbalu. Druhou pozice ve fotbalu obsadil tým ze Stříteže, ve volejbalu tým ze Všechovic. Bronzové medaile z fotbalu i volejbalu si odvezl tým z Hustopeč. 

          Všichni výherci a účastníci získali krásné a hodnotné ceny - zbrusu nové, značkové fotbalové a volejbalové míče, sady na badminton a další drobné ceny. Nikdo neodcházel domů s prázdnou. 

          Naše škola zajistila pro všechny sportovce, organizátory, rozhodčí a pedagogický doprovod drobné občerstvení a pitný režim.

           

        • Výlet do Olomouce – 7. třída

        • V úterý 16.6. se vydala 7. třída na výlet do Olomouce. Cestou ke Galerii Šantovka jsme obdivovali olomoucké výškové budovy. Následovala oddychová návštěva kina, při níž u mnohých nechyběl popcorn a cola, poté se žáci vyřádili v nákupní zóně a dali si něco dobrého, protože potřebovali načerpat síly na
          delší historickou procházku Olomoucí. Prošli jsme Dolní i Horní náměstí, obdivovali jsme barokní kašny, mariánský sloup a mozaikový orloj. Škoda, že Sloup Nejsvětější Trojice právě prochází velkými opravami a byl celý pod lešením. Mnozí neváhali a vydali se na 46 metrů vysokou vyhlídkovou věž kostela svatého Mořice, i když museli při výstupu zdolat 200 schodů. Pohled z výšky na Olomouc stál ale za to. Sedmáci si při návštěvě sv. Mořice a katedrály sv. Václava zopakovali znaky gotiky, mohli také obdivovat známé románské okno vedle katedrály.
          Počasí nám vyšlo, co víc si můžeme přát.
          Petra Jeřábková, tř. uč.

        • Flascharův břidlicový důl 

        • Dne 19.6.2026 se žáci 6. ročníku zúčastnili exkurze do dolu, který se nachází jen kousek od Bělotína, v Odrách směrem na Veselí. 

          Cesta k dolu paradoxně vede strmě vzhůru cca 3 km od autobusové zastávky na Potoční ulici. 

          Cestou jsme si dali pauzu,odpočinuli si, pohoda.

          Na místě jsme dostali helmy, čelovky, oblékli si dlouhý rukách (v dole je 8°C) a vydali se na průzkum. 

          Prohlídka byla velmi zajímavá. Obě dvě průvodkyně velmi poutavě hovořily o minulosti a přítomnosti dolu, o zakladatelích dolu a dalších zajímavostech. 

          Prohlídka dolu končí strmým výstupem po žebřících, s výškou výstupu 20 m. Téměř všichni žáci výstup zvládli a vrátili se na denní slunce ve stejném stavu jako horníci před dávnými časy, tedy celí špinaví od břidlicového prachu, ale šťastní a živí. 

          Po prohlídce jsme se prohřáli na sluníčku, pojedli svačinu a vydali se zpět do Oder na náměstí, kde jsme si dali zmrzlinu a následně autobusem jeli zpět do Bělotína. 

          Darina Řezáčová

           

        • Turnaj ve stolním tenise

        • Ve čtvrtek 18. června se na 20 žáků 4. - 9. tříd utkalo v ping-pongu. Někteří hrají doma, jiní trénují ve školním klubu. Teď si poměřili své síly. A jak si hráči vedli?

          KATEGORIE 4. - 6. TŘÍDA
          1. místo: Adina Skácelová
          Matouš Coufalík
          2. místo: Jakub Horák
          3. místo: Tim Bubela

          KATEGORIE 7. - 9. TŘÍDA
          1. místo: Eva Elefantová
          2. místo: Maxmilián Kubalčík
          3. místo: Václav Duda

          Všem vítězům GRATULUJEME a všem bojovníkům děkujeme za účast a fajn hru:)

        • Lezecká soutěž

        • Některé děti chodí do leteckého kroužku v naší škole, trénují lezecké techniky. Ve čtvrtek si ale nejen členové kroužku poměřili své síly a vyzkoušeli si v co nejlepším čase zdolat lezeckou stěnu v tělocvičně. Jak se jim dařilo?

          KATEGORIE MLADŠÍCH
          1. místo: Anna Chrastinová
          2. místo: Lukáš Veverka
          3. místo: Karolína Kohoutová

          KATEGORIE STARŠÍCH
          1. místo: Aneta Pazderová
          2. místo: Jakub Zbořil
          3. místo: Tim Bubela

          Všem vítězům GRATULUJEME a všem bojovníkům děkujeme za účast:)

        • Školní výlet 6. ročníku do Olomouce

        • V úterý 16. 6. 2026 jsme se vydali v počtu 26 žáků do Olomouce. I přes počáteční komplikace s lístky na vlak jsme úspěšně dojeli do Olomouce na hlavní nádraží. Odtud jsme se pěšky vydali do Šantovky, kde jsme měli objednaný film v Premier Cinemas, a to Super Mario Galaktický film. Před začátkem jsme si nezapomněli zakoupit to správné občerstvení k filmu :) 

          Poté jsme se opět pěšky vydali do Pevnosti poznání, kde jsme měli objednaný program: Svět v kapce vody. Půlka žáků zkoumala organismy pod mikroskopem a zahrála si také hru, kde smlouvala o organely a vytvářela obrázek buňky, kterému nakonec dala i jméno. Druhá půlka si šla projít expozice v Pevnosti poznání - fyziku, vědu, přírodu. Někteří žáci využili i lidský gyroskop a vyzkoušeli si, jaký trénink zažívají piloti a astronauti.  

           

          Cesta na hlavní nádraží byla pohodová, prošli jsme se i po náplavce, zkoumali cestou zajímavé stavby a povídali si. Před 17 hod jsme se všichni úspěšně vylodili v Hranicích na vlakovém nádrží.

          Výlet byl nejen zábavný, ale i poučný a adrenalinový. 

          Darina Řezáčová, t.u.  

           

        • Mimořádný úspěch ve výtvarné soutěži

        • Vážení, je nám za SPOV ČR potěšením Vám oznámit, že Vaše žákyně Patricie Skálová, se umístila na 3. místě v rámci národní soutěže “Namaluj si venkov 2026”… To je začátek radostné zprávy, kterou naši bělotínskou kreslířku s doprovodem pozvali pořadatelé na vyhodnocení soutěže v úterý 16.6. 2026 do Valdštejnské zahrady v Praze. Celodenní procházka Prahou a účast na slavnostním aktu v prostorách Senátu s oceněním těch nejlepších z třech tisíců výtvarných žákovských prací z Čech a Moravy byly nezapomenutelným zážitkem. Patricii blahopřejeme  a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. J. Vyhnánková :-) doprovázející

        • V ZŠ Bělotín proběhlo vyřazení absolventů

        • V pondělí 15. června se v hudebně základní školy uskutečnilo již XX. slavnostní vyřazení absolventů ZŠ Bělotín. Byli přítomni rodiče, prarodiče, učitelé, žáci a všichni jejich příznivci. Slavnostní odpoledne zahájilo trio příčných fléten. Žáci se představili prezentací závěrečných prací na nejrůznější témata, která si vybrali podle svých zájmů. Poté proběhlo předání Pamětního listu a podpis do Pamětní knihy obce.
          Z rukou pana starosty byl absolventům předán i dárek na rozloučenou v podobě cestovního kufru na kolečkách. Nechybělo i poděkování květinou rodičům za podporu svých dětí při devítiletém studiu na základní škole. Vše bylo ukončeno slavnostním přípitkem na úspěšné vykročení do další etapy života. Žáci si připravili i malý catering pro přítomné. Tato slavnostní událost se vydařila a určitě v přítomných zanechá spoustu vzpomínek.

        • Školní výlet 3. třídy

        • Třeťáci se ve středu vydali do Pevnosti poznání v Olomouci. Jeli autobusem, vlakem a kousek pěšky. V pevnůstce je čekalo plno strojů, maket orgánů těla, historie, biologie, fyziky a dalších věd k prozkoumání. Nevěděli tak, co dříve prozkoumat. Studenti VŠ je uvedli do světa robotiky a mohli si sestavit trasy s úkoly pro ozoboty. Program i cesta se jim moc líbily.

        • Od Ozobotů po Vex IQ: Jak naši žáci krotí moderní technologie!

        • Svět kolem nás se mění raketovým tempem a digitální gramotnost už dávno neznamená jen umět psát na počítači. Na Základní škole a Mateřské škole Bělotín si to dobře uvědomujeme, a proto klademe velký důraz na informační technologie a nadstandardní vybavení. Naším cílem je, aby děti technologiím nejen rozuměly, ale dokázaly je samy tvořit.

          V naší moderní učebně badatelství a robotiky to proto každý týden žije fascinujícími projekty. Výuka programování u nás není nudná teorie – je to hra, experiment a týmová práce, která provází žáky průřezově od 5. až do 9. ročníku.

           

          Podívejte se, jak roste náš mladý programátor rok za rokem:

          • 5. třída (Ozoboti): Začínáme hravě. Miniaturní roboty učíme poslouchat nejprve pomocí barevných fixů na papíře, později přes jednoduché blokové programování v tabletech.

          • 6. třída (Micro:bity): Vstupujeme do světa opravdového hardwaru. V posledním projektu žáci vytvořili bezdrátové zabezpečení trezoru. Na jednom Micro:bitu zadali tajný PIN, který rádiově aktivoval nebo vypnul alarm v trezoru, jejž hlídal druhý Micro:bit.

          • 7. třída (Cuteboti): S chytrými autíčky se učíme pracovat se senzory. Roboti samostatně sledují černou vodicí čáru nebo se sami bezpečně vyhýbají překážkám.

          • 8. třída (Superkit): Pokročilé inženýrství! Osmáci staví autonomní vozidla a stroje s mechanickými chapadly. Jak jim to jezdí a funguje v praxi, se můžete podívat na snímku na přiloženém videu.

          • 9. třída (Vex IQ): Vrchol naší školní robotiky. Deváťáci navrhují komplexní stroje, které simulují reálné průmyslové procesy a logické úkoly.

          Proč to děláme?

          Robotika děti učí to nejdůležitější pro život: neúspěch není chyba, ale krok k řešení. Když robot nejede tak, jak má, děti nepropadají panice. Sednou si společně, analyzují kód, testují a zkoušejí to znovu, dokud cíl nesplní. Tím rozvíjejí kreativitu, kritické myšlení a schopnost pracovat v týmu.

           

        • Školní výlet 1. a 2. tříd do ZOO Vyškov a Dinoparku

        • Nejdříve jsme navštívili ZOO, kde jsme mohli nejen zvířátka vidět, ale některá i pohladit. Mohli jsme obdivovat zvířátka např. watusi, jak domácí...

          Po přesunu vláčkem do Dinoparku se nám otevřel svět dávných dinosaurů.

          Zážitkem určitě byla 4D pohádka, děti mohly pohladit robotického dinosaura, vyzkoušely sílu hurikánu. Výlet se moc vydařil i počasí nám přálo.

        • Slavnostní pasování na čtenáře v 1. třídě

        • Děti přednesly básničku, zpívaly, tleskaly. Potom kluci předvedli fotbalové umění s pěnovým míčem. Na závěr všechny děti ukázaly, jak se naučily číst, přečetly  krátký text a za odměnu dostaly  pohádkovou knížku. Nezbývá popřát, aby dětem  láska ke čtení vydržela po celý život.

        • Praha 2026

        • Od 3.6. do 5.6. 2026 se žáci 9. třídy ZŠ Bělotín zúčastnili výletu do Prahy. Výlet začal brzy ráno  na hranickém nádraží. Společně jsme se vydali na cestu směr Praha. Do Prahy jsme dorazili s dvouhodinovým zpožděním. Jako první jsme zavítali na Pražský hrad, do Chrámu Sv. Víta, navštívili Královský palác, Vladislavský sál a zašli do Zlaté uličky a do baziliky sv. Jiří. Od komplexu hradu jsme se odebrali  Nerudovou ulicí na Kampu, Lennonovu zeď a Karlův most. V odpoledních hodinách se uskutečnila objednaná prohlídka Národního divadla  od sklepení až po trigy na střeše, z níž byl krásný výhled na Prahu. Po prohlídce ND jsme potkali zpěváka Tomáše Kluse, se kterým jsme si popovídali a vyfotili se. Večeři jsme  si dopřáli v obchodním centru Westfield Chodov, kde jsme  nakupovali suvenýry. Na Chodově  jsme potkali mnoho influencerů, jako například Taryho, Attacka, Natálku a jiné. 

             Další den ráno jsme  se vydali do Muzea fantastických iluzí a na prohlídku Národního muzea. Oběd proběhl na Václavském náměstí. A poté jsme vyrazili na  Žižkov a Vítkov (hrob neznámého vojína) a pokračovali jsme prohlídkou Armádního muzea, které se nejvíce líbilo klukům. Následně jsme se přesunuli na hotel a začala příprava na muzikál. Čekalo nás  představení Jesus Christ Superstar v Karlíně, ze kterého byli všichni nadšeni. Po muzikálu nás  čekala procházka  noční Prahou na Karlův most a dokumentování zážitků.

             V pátek ráno jsme se  sbalili a vydali se na Vyšehrad, Slavín, Tančící dům, náplavku a navštívili jsme i pravoslavný kostel Cyrila a Metoděje a kryptu (Památník hrdinů heydrichiády). Na závěr nás  čekala návštěva muzea Karlova mostu a plavba lodí po Vltavě -  Pražské Benátky. Poté jsme  se přesunuli na Václavské náměstí, kde jsme si ještě nakoupili poslední suvenýry. Po vyzvednutí zavazadel z hotelu jsme se metrem přemístili na nádraží. Do Hranic jsme sice dorazili opět se zpožděním, ale plni zážitků a dojmů z naší stověžaté Prahy.  Všichni jsme si výlet moc užili, nikomu se nic nestalo a těšíme se na další výlety na středních školách.                             

           A. Macháčová a N. Stodůlková

           

        • Škola v přírodě plná zážitků

        • V prvním červnovém týdnu se žáci 4. A, 4. B a 5. třídy vydali na školu v přírodě, kde společně prožili pět dní plných her, sportu, dobrodružství i nových zkušeností.

          Přestože nám počasí ne vždy přálo a pondělí i pátek byly deštivé, pestrý program jsme si užili naplno. Děti si vyzkoušely řadu nových sportů, například ringo, které si získalo velkou oblibu, dánské kuželky nebo brännball. Nechyběly ani oblíbené lesní hry, jako indiánská schovka a boj o vlajku, ani noční stezka odvahy, která prověřila odvahu i týmového ducha našich žáků. Volné chvíle vyplňovaly další hry a soutěže na hřišti i v klubovně. Součástí programu bylo také hravé procvičování učiva.

          O příjemnou atmosféru se postaraly také paní kuchařky, které se o nás po celý pobyt skvěle staraly. Jejich jídlo si děti velmi chválily a po náročném programu přišlo vždy vhod.

          Velkým přínosem školy v přírodě byla možnost trávit čas napříč třídami. Společné hry, soutěže i každodenní zážitky pomohly utužit vztahy mezi žáky a daly vzniknout novým kamarádstvím. Děti měly příležitost lépe se poznat, spolupracovat a učit se vzájemnému respektu.

          Pět společně strávených dní přineslo nejen spoustu zábavy, ale i příležitostí k rozvoji samostatnosti a zodpovědnosti.

          Škola v přírodě opět ukázala, že učení nemusí probíhat jen ve školních lavicích. Společně strávený čas přinesl mnoho nových zkušeností, posílil vzájemné vztahy a zanechal v dětech i dospělých spoustu hezkých vzpomínek.

    • Kontakty

      • Základní škola a Mateřská škola Bělotín, příspěvková organizace
      • (+420) 581 612 127
      • Bělotín 2
        753 64 Bělotín
        Czech Republic
      • 7zimbdr
      • Pro kontaktování konkrétního učitele můžete využít e-mailovou adresu ve formátu:
        jmeno(tečka)příjmení(zavináč)zsbelotin(tečka)cz bez diakritiky.
    • Přihlášení