• Samostudium

    • Milí žáci, vážení rodiče,


     nějakou dobu nebudou žáci docházet do školy do vyučování, ale to nám nebude bránit v komunikaci a žákům v nabývání nových vědomostí v různých předmětech vzdělávání na základní škole.


     Do konce školního roku toho musíme ještě hodně udělat a bez aktivity žáků a podpory a kontroly rodičů to nebude možné zvládnout. Budeme Vám přes školní informační systém EduPage pravidelně posílat úkoly, dokumenty, prezentace, testy, vzdělávací materiály, odkazy na webové stránky s látkou, kterou je nutné, ať se sami naučíte, ale i další tipy na samostudium. I tyto aktivity a výsledky testů a samostatných prací budou zahrnuty do hodnocení z předmětů. Až se po skončení mimořádných opatření opět uvidíme ve škole, velice rychle zopakujeme učivo Vašeho samostudia a pak budeme pokračovat v dalším vzdělávání. Samozřejmě i na učivo ze samostudia se budou psát testy nebo bude zkoušení. Pokud se učení během této doby nebudete pravidelně věnovat a rodiče Vás k tomu nebudou pobízet, je pravděpodobné, že budete méně úspěšní v závěrečném hodnocení na vysvědčení. Učitelé se přesto budou snažit vytvářet co nejlepší podmínky pro Vaše samostudium.

     Doporučuji Vám využít tento volný čas k doučení předchozí látky, která Vám dělá problémy. Pokud budete mít k látce a učivu jakýkoliv dotaz, neváhejte napsat Vašemu učiteli.

     Tato informace je určena jak žákům, tak rodičům. Je nutné, aby všichni věděli, jak to bude v následujících dnech probíhat. Informace o všech aktivitách budou dostávat i rodiče a věříme, že budou samostudium žáků také doma kontrolovat.

     TOTO OBDOBÍ NEJSOU ŠKOLNÍ PRÁZDNINY A JE NUTNÉ SE DOMA UČIT A PŘIPRAVOVAT.

     Přeji všem, ať to ve zdraví přečkáme a co nejdříve se opět setkáme ve školních lavicích :-)

     S přáním pevného zdraví

     Tomáš Navrátil – ředitel školy

    • Mimořádné opatření - uzavření školy

    • Dobrý den vážení rodiče.

     Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN bude pro žáky od středy 11. 3. 2020 uzavřena Základní škola Bělotín do odvolání. Toto opatření se týká i školní družiny. Mateřská škola Bělotín bude zatím fungovat bez omezení. Přesto, pokud máte možnost nechat dítě mimo dětský kolektiv, je to na zváženou.

     Prosím sledujte stránky školy. Budou se tam objevovat informace k znovuotevření a k samostudiu žáků. Budou zadávány domácí úkoly na vypracování. V některých případech u starších žáků bude i možnost odevzdání elektronickou formou, aby zameškání ve škole mělo co nejmenší následek na vzdělávání Vašich dětí.

     Děkujeme za pochopení.

     S pozdravem - Mgr. Tomáš Navrátil - ředitel školy

    • Pozvání na mažoretky

    • Vážení občané, přátelé mažoretkového sportu, krásných děvčat a žen! Již po patnácté Vás zveme na soutěžní přehlídku krásy a elegance. Bělotínský pohár Soutěž je zařazena do projektu Šance talentům v soutěžní sezóně 2020 Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

     Termín: sobota 7. března 2020, 10:00 Místo konání: tělocvična ZŠ Bělotín, č.p. 2 Pořadatel: Obec Bělotín, Základní škola a Mateřská škola Bělotín, Česká federace mažoretkového sportu Praha. Vstup pro soutěžící hlavním vchodem budovy školy. Vstup pro veřejnost po schodišti od dětského hřiště.

    • Tvořivá dílna ve ŠD

    • O jarních prázdninách uspořádala družina dílny pro přihlášené žáky na téma ZAPOMENUTÁ ŘEMESLA.

     Ve čtvrtek 13 dětí s dospělými drátkovali hrníčky a sklenice pod odborným dohledem školitelky Petry Kroutilové. Naplétání drátků do obloučků nebylo vůbec jednoduché, ale každý byl nakonec se svým výrobkem spokojen.

     V pátek probíhala dílna – fládrování. Děti nanášely akrylové barvy na papírovou krabici a pomocí speciálních razidel rýhovaly povrch tak, že v konečné fázi byla k nerozeznání od starodávné dřevěné.

     Všichni byli spokojeni a radovali se ze svých výtvorů. Děkujeme Petře Kroutilové, která nám tato stará řemesla přiblížila a snad i částečně pomohla zvládnout.

     Obě dílny se uskutečnily za finančního přispění EU a MŠMT.

    • Lyžařský a snowboardový kurz 2020

    • Od neděle 9.2. do pátku 14.2. 2020 strávilo 50 žáků ZŠ Bělotín na lyžařském a snowboardovém kurzu a zaplnilo chatu Brian v Beskydech do posledního místečka.

     Sportovní areál Rališka nás přivítal na letošní zimu poměrně přívětivým počasím, sjezdovka byla zasněžená jak umělým, tak i přírodním sněhem. Za necelý týden jsme zvládli spoustu věcí – výcvik, tradiční středeční večerní lyžování, večerní procházku ve tmě, přednášky, závody ve sjezdu i ve slalomu.

     Poslední večer na horách si žáci užili vyhlášení výsledků závodů, předání pamětních medailí každému účastníkovi, dokonce i diskotéku.

     Tak zase za rok na Rališce!

    • PLESOVÁ a KARNEVALOVÁ sezóna začala

    • Druhý lednový víkend proběhly tradiční akce, které pořádala ZŠ a MŠ ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel školy. Školní ples obohatila taneční vystoupení našich žáků a přátel školy. O program na dětském karnevalu se postarala dvojice Deni a Teri. Všem, kteří pomohli ke zdárnému průběhu, děkujeme.

    • MAŠKARNÍ PLES

    • V neděli 12.1.2020 od 14:00 hodin v sále kulturního domu v Bělotíně.

     Můžete se těšit na bohatý program, tombolu i občerstvení.

     Vstupné 50,- Kč, masky vstup zdarma.

     Na  Vaši návštěvu se těší Sdružení rodičů a přátel školy / MŠ a ZŠ

    • Třídní schůzky

    • Vážení rodiče !

     V pondělí 6.1.2020 v 15:15 hodin proběhnou třídní schůzky v jednotlivých třídách a pohovory s učiteli ve třídách a kabinetech. Těšíme se na Vaši účast. Vedení školy a učitelé.

    • Šesťáci v Praze

    • V rámci pokusného ověřování Paměťové instituce do škol navštívili žáci 6.A a 6.B ve dnech 2.-3.12.2019 Prahu. Hned po příjezdu je čekala příjemná paní knihovnice v Pedagogické knihovně J. A. Komenského a dvě hodiny se žákům věnovala v rámci programu Bezpečný internet. Po ubytování v hotelu, který se nacházel téměř pod Nuselským mostem, jsme se vydali na prohlídku Prahy. Od Národního divadla jsme došli přes Vltavu na Újezd a lanovkou jsme se dostali na Petřín, kde jsme se nasmáli v bludišti a poté ti statečnější vyšplhali i na rozhlednu. Následovala cesta k Pražskému hradu, Nerudovou ulicí jsme sešli až na Kampu, kde jsme zhlédli nově vyzdobenou Lennonovu zeď. Po prohlídce Karlova mostu následovala cesta společně s davy cizinců na Staroměstské náměstí. Tam už zářil vánoční strom a okolní stánky lákaly dát si něco dobrého.
     Druhý den nás už v devět hodin čekala výstava Tutanchamon v Národním muzeu. Na ní nás nejvíce zaujaly moderní obrazové technologie, které nás vtáhly do starověkého Egypta. Po prohlídce nově opraveného muzea jsme se ponořili do podzemí a následovalo několik jízd metrem. Po chutném obědě na Gymnáziu Jana Keplera na Pohořelci nás už čekala prohlídka reprezentačních sálů Pražského hradu. Ty byly poprvé vyzdobeny v duchu adventu a viděli jsme i kopii vánočního stolu, u kterého jedla rodina T. G. Masaryka. Následovala návštěva chrámu sv. Víta, Vladislavského sálu a Zlaté uličky. A pak už jen přesun tramvají pro zavazadla do hotelu a cesta na nádraží. Domů jsme přijeli sice unavení, ale plní nových zážitků. A to nám dokonce mimořádně zastavil "Žluťák" v Bělotíně.

    • Rozsvítíme stromeček

    • ČEZ pomůže v Olomouckém kraji rozsvítit 23 stromečků. Mezi podpořenými obcemi a městy v kraji je i naše obec.

     Přerovsko : Prosenice, Rakov, Bělotín, Čechy

     Kdy: pátek 6. prosince 2019 v 8:00 hodin, park MILNÍK (Bělotín)

    • Vážení přátelé,

    • tak, jako každý rok v tomto období, obracíme se i letos na Vás s žádostí o příspěvek na Školní ples a Dětský maškarní karneval. Bez příspěvků rodičů a sponzorů bychom tyto tradiční a úspěšné akce nemohli uspořádat. 

     Za finanční příspěvek nebo věcné dary předem děkujeme a zároveň se těšíme na Vaši účast.

     Za SP ZŠ Bělotín   Taťána Novosadová      Za ZŠ a MŠ Bělotín   Tomáš Navrátil

    • Valentův podzim - setkání pěveckých sborů v Bělotíně

    • V sobotu 9. 11. 2019 se dětský pěvecký sbor ZŠ Bělotín opět zúčastnil 25. ročníku Valentova podzimu, který představuje amatérské pěvecké sbory. Jedná se o přátelské setkání dětských i dospělých sborů, které v krátkém pásmu zazpívají plnému sálu - převážně členů jiných sborů. Ani letos nechyběl náš dětský sbor, který se představil vícehlasými kánony, úpravami lidových písní a oblíbenými písničkami z pera Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Své vystoupení zakončil tanečním kánonem Samba Brasil. Děti zvládly nelehkou úlohu začínajícího sboru velmi dobře a jako první uslyšely toto sobotní odpoledne potlesk publika. Sbor dirigovala paní vychovatelka Adéla Dudová. Na klavír doprovázela Lucie Dostalíková. Všem patří velké poděkování a přání do dalších úspěšných vystoupení.

    • Recitační soutěž

    • V pondělí 11.11.2019 proběhlo tradiční školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili žáci od druhé do deváté třídy. Byli rozděleni do tří kategorií (2. - 4. tř., 5. a 6. tř., 7. a 9. tř.). Vítězům byly předány diplomy a knižní odměny. Děkujeme za účast a již teď se těšíme na příští ročník. Jak vše dopadlo si můžete přečíst pod přiloženou fotografií.

     I. kategorie

     1. místo Adéla Hynčicová, Václav Duda

     2. místo Sofie Jedličková, Jakub Kantor

     3. místo Matouš Skácel

     II. kategorie

     1. místo David Duda

     2. místo Tereza Elefantová

     3. místo Tereza Navrátilová

     III. kategorie

     1. místo Kristýna Svobodová

     2. místo Veronika Petríková

     3. místo Tomáš Czyž

    • HALLOWEENSKÁ  SOUTĚŽ

    • V prvním listopadovém týdnu proběhla na naší škole tradiční halloweenská soutěž o nejlepší dlabanou nebo malovanou dýni či halloweenský výrobek. Soutěže se zúčastnilo 14 výrobků od 18 nadšenců. Zvláštní poděkování patří žákům 4. třídy, kteří měli největší zastoupení v soutěži a svými lucernami dotvořili pravou atmosféru tohoto svátku. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další nápady v příštím roce. A jak vše dopadlo, vidíte na výsledkové listině.

     1. Sedláková Sofie Charlotta - Charlottina pavučina - 4. tř.

     2. Janovští Nela a Adam - Strašidelný hrad - 3. a 5. tř.

     3. Strýčková Tereza - Silver - 4. tř.

     4. Hradilová Lucie a Jedličková Sofie - Strašidelný jednorožec - 4. tř.

     5. Duda Václav - Hulk a Frank - 3.B tř.

     6. Hais Vojtěch - Čáryfuk - 4. tř.

    • Třídní schůzky

    • Vážení rodiče a přátelé školy!

     V pondělí 18.11.2019 v 15:15 hodin proběhne plenární schůze SPZŠ v tělocvičně školy, dále budou následovat třídní schůzky v jednotlivých třídách a pohovory s učiteli ve třídách a kabinetech. Těšíme se na Vaši účast. Vedení školy, učitelé a výbor SPZŠ

    • Nový rozvrh

    • Vážení rodiče, z vážných organizačních důvodů jsme museli změnit rozvrh vyučovacích hodin. Tato změna je platná od pondělí 11. 11. 2019. Děkujeme za pochopení. Tomáš Navrátil

    • ZŠ a MŠ Bělotín stávkovat nebude

    • Vážení rodiče, po důkladném probrání situace se zaměstnanci rozhodli, že ve středu 6. listopadu 2019 se nepřipojí k vyhlášené stávce Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, byť s mnohými argumenty vnitřně se stávkujícími souhlasí. Znamená to, že bude zajištěn standardní režim. Tomáš Navrátil - ředitel školy