• L a S V K

• V letošním školním roce opět proběhl lyžařský a snowboardový kurz, tentokrát v zimním středisku Ski Park Gruň v Beskydech. Byl úspěšný, všichni zvládli jízdu na sedačkové lanovce i svahem dolů. Ostatní podrobnosti naleznete ve fotoalbu s názvem LaSVK 2024.

• Třídní schůzky

• pondělí 8. ledna 2024 v čase od 15:15 do 16:30 proběhnou na ZŠ konzultace s rodiči. Schůzky jsou individuální dle zájmu a potřeby rodičů. Rozpisy vyučujících budou vyvěšeny na chodbách školy. Těšíme se na setkání.

• Vánoční přání

• Přejeme Vám pokojné prožití vánočních svátků a do nového roku 2024 hodně zdraví, štestí a osobní pohody.

Za zaměstnance ZŠ a MŠ Bělotín - Tomáš Navrátil, Ivan Fibich a Alena Paulovičová.

• Adventní koncerty

• proběhly v Nejdku, v Polomi a v Bělotíně. Všem děkujeme za podporu a přejeme hezké svátky. Ostatní fotografie ve fotogalerii.

• Populární výukové programy Silcom doma

Dobrý den vážení rodiče, milí žáci.

Škola se opět rozhodla podpořit domácí přípravu a procvičování učiva zakoupením roční licence produktů Silcom Multimédia na domácí použití.

Pokud chcete využívat tyto programy doma v pracovní dny od 15:00 hodin a o víkendech kdykoliv, je zapotřebí si do počítače naistalovat prohlížeč a spouštěč těchto programů Didakta. (Instrukce a odkazy níže).

Projektor pro OS Windows stahujte zde:https://www.silcom-multimedia.cz/_cs/download/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.exe

Některé antivirové programy (např. ESET) zakazují stahovat spustitelné soubory. Pokud je tak i ve vašem případě, stahujte zde:https://www.silcom-multimedia.cz/_cs/download/DidaktaCZ-Setup-1.0.0-1.zip

Po spuštění je zapotřebí zadat originální kód, který Vám sdělím zprávou. Tento kód je pro naši školu a je zakázáno ho poskytovat někomu jinému (třetí osobě).

Věřím, že pro někoho to může být opakování a vzdělávání zábavnou formou.

Tak vzhůru za opakováním a procvičováním znalostí a dovedností, a třeba i cestě za poznáním, pochopením a lepšími známkami.

S přáním všeho dobrého - Tomáš Navrátil - ředitel školy

• Závěrečná kolona + vs. Mikuláš

• Závěrečná kolona se uskutečnila v pátek 1.12.2023 (vice fotogalerie) a v úterý 5.12.2023 navštívil školu vs. Mikuláš se svou družinou (počet žáků školy se nezměnil). Děkujeme.

• V pondělí 27. 11. 2023 stávka v ZŠ a MŠ Bělotín nebude

• Dobrý den, vážení rodiče a milí žáci.

Přestože se domníváme, že omezování financí pro resort školství způsobí zhoršení podmínek vzdělávání a chápeme důvody stávky, naše škola se této stávky nezúčastní. Budeme fungovat v plném režimu.

S žáky budeme během vyučování diskutovat o důležitosti jejich vzdělávání a potřeby financování škol státem na odpovídající úrovni.

Mgr. Tomáš Navrátil - ředitel školy

• Výsledky halloweenské soutěže

• I letos se uskutečnila na naší škole tradiční soutěž dlabaných dýní nebo výrobků z nich. Do soutěže se přihlásilo 24 žáků s velmi zdařilými a nápaditými výrobky. Hodnotitelé vybrali pět nejlepších prací, které se v konečném hlasování umístily následovně:

1. místo Sofie Mikulášová – Fairy house

2. místo Ema Škrobánková - Strachov

3. místo Zuzana Štolcarová – Domek pro skřítky

4. místo Pavel Pazdera – Pan Kabrňák

5. místo Štěpán Šustal - Strašidlo

V pátek 3. 11. proběhlo vyhlášení výsledků s předáním cen. Zvláštní poděkování patří žákům 1. třídy, kteří pod vedením paní učitelky a asistentky v rámci projektového vyučování vytvořili společnou práci s názvem Slet duchů prvňáčků. Všem soutěžícím děkujeme za účast a skvělé nápady.

Těšíme se opět na další ročník této podzimní soutěže!

• Podzimní třídní schůzky

• Vážení rodiče a přátelé školy!

V pondělí 13.11.2023 v 15:15 hodin proběhne plenární schůze SPZŠ v tělocvičně školy, dále budou následovat třídní schůzky v jednotlivých třídách a pohovory s učiteli ve třídách a kabinetech. Těšíme se na Vaši účast. Vedení školy, učitelé a výbor SPZŠ

• Byli jsme úspěšní

• V pátek 6.10.2023 se uskutečnil již 13. ročník Lipenské koloběžky, kde naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích:

A:   V. Haisová, A. Skácelová, F. Kohout, M. Kulhánek

B:   P. Drozdová, A. Vaculová, V. Stodůlka, P. Šimek

C:   E. Elefantová, M. Vávrová, M. Skácel, V. Stodůlka

A jak to vše dopadlo, ostudu jsme neudělali. V jednotlivcích Adina Skácelová obsadila 1. místo, Matyáš Kulhánek 2. místo a Valérie Haisová, Vít Stodůlka, Eva Elefantová 3. místo. Ve štafetách jsme v kategorii C získali krásné 2. místo a v kategorii A jsme vyhráli zlato.

Odměnou byly ceny, zmrzlina a návštěva lipenského OPIČÁKU (fotogalerie)

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

• Ohlédnutí za DRAKY

• Dne 22. 9. 2023 proběhla na školním hřišti Drakiáda. Za krásného slunečného a větrného počasí vzlétlo 53 draků.

• Omezení dopravy

• Dobrý den, vážení rodiče.

Z důvodů napojování novostaveb za hřbitovem na kanalizační síť bude s okamžitou platností uzavřena místní komunikace od smuteční sítě po křižovatku Benešovi-Tenglerovi. Provoz od Obecního úřadu ke kostelu bude obousměrný. Proto doporučujeme využít parkoviště před obecním úřadem nebo využít příjezd ke škole od Sýpky kolem žlutých bytovek. Prosíme řidiče o ohleduplnost. Ihned po vybudování přípojek bude uveden provoz do běžného stavu.

Děkujeme za pochopení.